Certificate

Herbata oolong

( ilość produktów: 30 )

Herbata oolong  -  specyfika i zalety

W nazewnictwie tego prawdopodobnie najbardziej skomplikowanego w produkcji gatunku herbaty możesz spotkać różne określenia: oolong, ulung, wulung, herbata turkusowa, herbata niebieska.

-

WYBIERZ  SWOJEGO  ULUBIONEGO  OOLONGA

Marki
Przedziały cenowe
Cena
-

Oolongi jasne i ciemne

Podczas produkcji herbaty oolong liście są poddawane częściowej oksydacji w sposób kontrolowany. Oksydacja liści herbaty może być różna w szerokiej skali od 10% do 80%, a nawet szerszej. Precyzyjna kontrola oczekiwanego poziomu oksydacji i prażenia towarzyszy każdemu procesowi produkcji ręcznej. W trakcie produkcji liście herbaty niejednokrotnie są testowane przez mistrza, który czuwa nad całym procesem. Dzielimy oolongi na dwie kategorie:

  • oolongi jasne, które w smaku mogą przypominać herbaty białe i zielone - oksydacja liści w granicach 10%
  • oolongi ciemne, które w smaku są bardziej zbliżone do herbat czarnych - oksydacja liści nawet do 80%

Herbata oolong  -  selekcja

Wyselekcjonowaliśmy dla Ciebie unikalne oolongi skalne oraz oolongi z Anxi (południowo-wschodnie Chiny), które z każdym rokiem zyskują jeszcze lepszy smak i aromat oraz lepsze właściwości zdrowotne. Pochodzą z wyjątkowych plantacji, które zwiedziliśmy osobiście, a wyprodukowane zostały przez zaprzyjaźnionych przez nas mistrzów.

Niektóre kolekcje oolongów, jak kolekcja specialty ARTISANTEA, są produkowane i pakowane ręcznie specjalnie dla ARTI UNICI w górach Wuyi. Więcej informacji o procesie produkcji i historii tej marki herbaty specialty szukaj na naszym blogu. Oolong, którym zachwycamy się każdego dnia - Da Hong Pao.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-09
Wszystko super!
2022-12-17
Wszystko, jak zawsze super!
pixel