Certificate

Gongfu Cha i Da Hong Pao

2018-02-15
Gongfu Cha i Da Hong Pao

Ceremonia parzenia herbaty Gongfu Cha

GONGFU CHA - to umiejętność przygotowania herbaty w mistrzowskim stylu. Ceremonii herbacianej towarzyszy całkowita harmonia i koncentracja wszystkich zmysłów. Sama ceremonia jest celebracją życia tu i teraz, która niesie ze sobą pewne bardzo ważne wartości i przebiega według jasno określonych zasad.

W górach 武夷山 Wuyi Shan wierzą, że do uzyskania najlepszej herbaty potrzebne są trzy najważniejsze elementy: Dobrzy przyjaciele - Dobra woda - Dobra herbata. Mówią tak od wielu lat i wierzą w to, co mówią.

A tak napisał na swoim blogu nasz ambasador i wytrawny mistrz herbaciany, autor projektu ZielonaiCzarna.pl Ivan CZAJ Sitsko: „Pewien człowiek powiedział mi przy ceremonii herbacianej na 8 festiwalu Święto Herbaty w Cieszynie: Na pierwszym miejscu jest człowiek, na drugim jest woda, dopiero na trzecim jest herbata."

Ivan Sitsko ceremonia herbaciana w Muzeum

Ivan CZAJ Sitsko, ceremonia herbaciana Gongfu Cha

Ważne wartości mistrza ceremonii herbacianej

Jak mnie nie nazywaj i tak zostaję Ivanem, zostaję sobą, dążę do tego by być z ludźmi, dążę do tego by być wodą. Herbata dopiero na trzecim miejscu. Ważne by dzielić się swoimi wartościami i zawsze pamiętać o nich.”

Będąc wśród ludzi i celebrując z nimi wartości pokory wobec natury, szacunku i wdzięczności dla niej i dla mistrza, który tworzył dla nas herbatę podziwianą przez wszystkich uczestników ceremonii, stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia i otwarci na siebie samych. Otwarci na harmonię natury, którą witamy, podziwiamy i czujemy w herbacie i we wszystkim, co ją otacza podczas ceremonii.

Ceremonia herbaciana dla czterdziestu osób

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha, Lotus Cafe, Muzeum Azji i Pacyfiku

Stajemy się uważni i skoncentrowani. Zaczynamy żyć tu i teraz, jak gdyby czas się zatrzymał i stał się wodą. Wodą, która płynie prosto z serca i nikt nie potrafi jej zatrzymać ani zmienić jej biegu. Wodą, która przynosi pożytek wszystkim ludziom, bo z nikim nie walczy. Za to właśnie kochamy ceremonię Gongfu Cha, która niekiedy potrafi sprawić, że stajemy się lepszymi ludźmi.

Historia ceremonii Gongfu Cha

Cieszymy się bardzo z sukcesu pierwszej ceremonii Gongfu Cha, która odbyła się w Muzeum na powitanie Chińskiego Nowego Roku. Na powitanie Roku Brązowego Psa, Ivan zaparzył organiczną herbatę skalną DA HONG PAO i opowiedział niesamowitą legendę, która jest z nią związana, a która narodziła się w górach 武夷山 Wuyi Shan. Tam również, zgodnie z najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń, narodziła się ceremonia Gongfu Cha, którą zaczęto praktykować później na sąsiadującym Tajwanie.

Góry 武夷山 Wuyi Shan są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO a poza fantastyczną herbatą skalną hoduje się tu rzadkie odmiany roślin leczniczych. Ten typ herbaty jest szczególny, gdyż może być przechowywany przez dziesięciolecia uzyskując jeszcze bardziej wyrazisty i głęboki smak oraz lepsze właściwości zdrowotne. Niezwykłe warunki, w jakich wzrasta ta najbardziej ceniona herbata w Chinach, szczegółowo opisane są na blogu w artykule o Mistrzu Herbaty Skalnej.

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha dla dla czterdziestu osób w Muzeum

Gongfu Cha, Muzeum Azji i Pacyfiku

Gongfu Cha - najważniejsze elementy

W Gongfu Cha każdy szczegół jest ważny, aby zaparzyć herbatę po mistrzowsku. Ważna jest pojemność gajwana, ilość i jakość liści, ważna jest temperatura wody, jeszcze ważniejsza jest jakość wody, ale najważniejsi są ludzie, bez których cała ceremonia nie istnieje.

Jesteśmy szczęśliwi, że ceremonia odniosła duży sukces i przyniosła wiele radości. Tym bardziej, że nasza najlepsza herbata liściasta DA HONG PAO, która była królową wydarzenia oraz herbaty skalne SHUI XIAN i ROU GUI, które będą królować na kolejnych ceremoniach, niosą ze sobą najwięcej właściwości zdrowotnych, gdyż pochodzą z Rezerwatu Przyrody, gdzie ekologia zachowała się na poziomie z przed trzech milionów lat. Herbaty zostały zebrane i wyprodukowane ręcznie przez mistrza herbaty skalnej, który już od ponad 30 lat tworzy najlepsze herbaty skalne w Chinach.

Ivan Sitsko wywiad Polskie Radio

Wywiad dla Polskiego Radia, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Ceremonia herbaciana i Polskie Radio

Po zakończeniu ceremonii ambasador ARTI UNCI Ivan Sitsko udzielił wywiadu dla Polskiego Radia IV. Cieszymy się, że rytualne parzenie herbaty najwyższej jakości staje się bardziej popularne z każdym kolejnym rokiem, a dzięki mediom ceremonia herbaciana Gongfu Cha staje się jeszcze bardziej sławna w Polsce.

Lotus Cafe serwuje herbatę skalną wg zasad Gongfu Cha

Lotus Cafe Team serwujący herbatę skalną według zasad Gongfu Cha

Mocno wierzymy w to, że przed nami jeszcze wiele niesamowitych ceremonii parzenia herbaty w Muzeum Azji i Pacyfiku, na Bio Bazarze i w plenerze, co uwielbiamy najbardziej, gdyż wówczas cała ceremonia przepływa w idealnej harmonii z naturą.

Wielu wspaniałych spotkań i wspólnych ceremonii Gongfu Cha doznaliśmy w roku poprzedzającym rok Brązowego Psa i chętnie opowiemy Wam o nich przynajmniej w wersji skróconej. Ale dopiero w następnym artykule ……

Już niedługo kolejna relacja i galeria zdjęć z ceremonii herbacianych Gongfu Cha.

Ambasador propagujący wartości ARTI UNICI jest również spotterem przedstawiającym magię ceremonii herbacianej na zdjęciach. Dzięki temu coraz więcej osób ma możliwość poznania herbaty liściastej najwyższej jakości, zbieranej ręcznie i przygotowanej według prastarych tradycji. Przybywa też uczestników ceremonii herbacianych organizowanych przez naszych ambasadorów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-19
Super polecam
2023-01-09
Wszystko super!
pixel