Certificate

Gongfu Cha i Wuyi Shan

2018-03-05
Gongfu Cha i Wuyi Shan

Góry Wuyi, Gongfu Cha i herbata skalna

Wszystko zaczęło się w górach 武夷山 Wuyi Shan. Tu pierwszy raz doświadczyliśmy magii ceremonii herbacianej, która odbyła się w starożytnej buddyjskiej świątyni Hui Yuan. Tu narodziła się ARTISANTEA, o czym ze szczegółami opowiemy później.

Według jednej z wersji ceremonia Gongfu Cha powstała w górach 武夷山 Wuyi Shan w XVIII wieku. Nie wiemy jak było naprawdę ale ceremonia, której tam doświadczyliśmy, miała ogromny wpływ na nasze późniejsze życie.

Panorama Wuyi Shan

Świątynia Hui Yuan i panorama Wuyi Shan, prowincja Fujian, Chiny

W październiku 2016 roku wyjechaliśmy na ekspedycję herbacianą w poszukiwaniu niczym nie skażonej herbaty organicznej o wyjątkowym smaku. Trafiliśmy w miejsce, o którym krążą legendy. W miejsce, skąd pochodzi najsłynniejsza, najcenniejsza i najdroższa z herbat - legendarna herbata skalna 大红袍 DA HONG PAO.

Świątynia Hui Yuan i ceremonia Gongfu Cha

Świątynia Hui Yuan w Górach Wuyi - ceremonia herbaciana Gongfu Cha

Świątynia Hui Yuan i najstarsze krzewy Da Hong Pao

Podczas długiej wędrówki przez góry dotarliśmy do starożytnej buddyjskiej świątyni Hui Yuan, gdzie zrobiliśmy przystanek na odpoczynek. I tu wydarzyło się coś, co odmieniło nasze życie…..

Krajobraz dookoła nas był jak z cudownej bajki. Piękno otaczających pól herbacianych powodowało, że nie można było oderwać od nich wzroku a majestatyczne szczyty górskie uczyły pokory i wprawiały w zachwyt. Woda również wydawała się być magiczna. Była tak czysta, że widać ją było dopiero wtedy, gdy padał deszcz lub uderzał w nią spadający ze źródła strumień.

Krzewy herbaciane, hodowane w tych legendarnych górach, rozwijają się ogrzewane słońcem i odżywiane często występującymi w tych rejonach deszczami. Te góry przechowują najstarsze krzewy 大红袍 DA HONG PAO, które mają ponad 350 lat. Według legendy zostały nakryte dużą czerwoną szatą przez pewnego chorego urzędnika, który odzyskał zdrowie po wypiciu herbaty podarowanej mu przez mnicha. Czy to był mnich ze świątyni Hui Yuan? Tego nie wiemy.

Podziękowanie za ceremonię Gongfu Cha

Świątynia Hui Yuan, Góry Wuyi - podziękowanie za ceremonię herbacianą Gongfu Cha

Legenda o herbacie w Górach Wuyi

W górach 武夷山 Wuyi Shan wierzą, że do uzyskania najlepszej herbaty podczas ceremonii Gongfu Cha potrzebne są trzy najważniejsze elementy: dobrzy przyjaciele - dobra woda - dobra herbata.

Ta legenda o dobrej herbacie, która zrodziła się wiele lat temu, ma głęboki sens i przechowuje ducha kultury herbacianej i jej znaczenie. Sama ceremonia, która odbyła się w świątyni Hui Yuan, została uwieczniona na opakowaniu ARTISANTEA, aby za każdym razem przypominać to, co było tak bardzo ważne dla nas wtedy i pozostaje ważne do dziś.

Opakowanie Artisantea

Świątynia Hui Yuan, Góry Wuyi i ceremonia Gongfu Cha na opakowaniu herbaty skalnej Artisantea

To było w roku 2016. Poniżej chcemy podzielić się z Wami tym, co nastąpiło później a co było możliwe dzięki ambasadorom ARTI UNICI i gościom ceremonii herbacianych. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Galerii zdjęć przedstawiających ceremonie Gongfu Cha.

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha w Muzeum Azji i Pacyfiku

Ceremonia Gongfu Cha, Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa

Ceremonie Gongfu Cha w Polsce i Hiszpanii

W Polsce ceremonie Gongfu Cha, dzięki ambasadorom ARTI UNICI, przeprowadzane są na największych imprezach herbacianych w Warszawie, Cieszynie i Poznaniu. W Hiszpanii Ewa Kowalik tworzy pionierski projekt, w którym staramy się Ją wspierać i pomagać. To właśnie w Hiszpanii planujemy zlot ambasadorów* ARTI UNICI jeszcze w tym roku i wspólne ceremonie Gongfu Cha.

Pierwsza ceremonia Gongfu Cha na Saskiej Kępie

Pierwsza wspólna ceremonia Gongfu Cha ambasadorów, Saska Kępa, Warszawa

 

Ceremonia herbaciana Bio Bazar

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha, Bio Bazar, Warszawa

 

Ceremonia Gongfu Cha na Mysiej 3

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha, Mysia 3, Warszawa

 

Ceremonia Gongfu Cha Zaparzaj Poznań

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha w Poznaniu

 

Ceremonia Gongfu Cha w Hiszpanii

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha, Leon, Hiszpania

 

Ceremonia Gongfu Cha w Muzeum Azji

Ceremonia herbaciana Gongfu Cha w Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa

 

Ambasador propagujący wartości ARTI UNICI jest również spotterem przedstawiającym magię ceremonii herbacianej na zdjęciach. Dzięki temu coraz więcej osób ma możliwość poznania herbaty liściastej najwyższej jakości, zbieranej ręcznie i przygotowanej według prastarych tradycji. Przybywa też uczestników ceremonii herbacianych organizowanych przez naszych ambasadorów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-05
Szybko,sprawnie,pięknie zapakowane
2022-12-05
Produkty starannie popakowane, szybka dostawa :) Wszystko na 5!
pixel