Certificate

Ivan „Czaj” Sitsko - ambasador Arti Unici

2017-02-25
Ivan „Czaj” Sitsko - ambasador Arti Unici

Z radością przedstawiamy naszego pierwszego ambasadora

Ivan Czaj Sitsko – skromny i szczery mistrz herbaciany, który pamięta, aby nie zatracić się w Morzu Herbaty i być sprawiedliwym dla wszystkich. Od lat prowadzi ceremonie herbaciane i spotyka się z ludźmi przekazując wartości, w które wierzy i propagując produkty, które uważa za godne propagowania.

 

ambasador ARTI UNICI Mysia 3 Święto Herbaty

Ivan CZAJ Sitsko - Święto Kawy i Herbaty, Warszawa

 

Opowieść naszego mistrza herbacianego

„Wiele lat temu moja Przyjaciółka zaprosiła mnie na ceremonię herbacianą. Wtedy jeszcze nic nie wiedziałem na temat tego rytuału. Ceremonia odbywała się w domowych warunkach. Teraz już nie pamiętam jaką herbatę piliśmy, ale dobrze pamiętam, jakie wrażenie zrobiło na mnie to spotkanie. Było coś takiego w ceremonii, co poruszyło mnie dogłębnie. Wtedy już wiedziałem, że kiedyś przyjdzie czas, że będę to robił.

Będę obdarzał ludzi herbatą. W tamtych czasach ćwiczyłem kung-fu i interesowałem się filozofią wschodu, więc ceremonia idealnie wpisywała się w system moich wartości i umiejętności. Minęło 5 lat zanim przeprowadziłem się do Polski. W pierwszej pracy, którą tu miałem przez dłuższy czas nie płacono mi. Dopiero w momencie, gdy zostałem zwolniony z powodu kłopotów w firmie wypłacono mi wielką kwotę. Postanowiłem zainwestować ją w zestaw do ceremonii herbacianej. Również wtedy skorzystałem z warsztatów Anny Włodarczyk, autorki projektu Morze Herbaty, by nauczyć się samodzielnie prowadzić ceremonię.

 

Ivan na festiwalu herbaty Zaparzaj w Poznaniu

Parzenie Tie Guan Yin, Festiwal Herbaty Zaparzaj, Poznań

 

Parę lat później w 2014 roku założyłem swój własny projekt poświęcony mojej drodze herbacianej. W czasie trwania projektu wymyśliłem i poprowadziłem ceremonię w parze z Chiao Hsu w muzeum Azji i Pacyfiku. Prowadziłem również ceremonię Dream Tea podczas TMC (Tea Master Cup), gdzie nawiązywałem do tego, że wszyscy śnimy na jawie i droga do przebudzenia leży w byciu tu i teraz.

Biorąc udział w festiwalu Święto Herbaty, wspólnie z Nieszką Bogusławską (profesjonalną tancerką) prowadziłem ceremonię połączoną z tańcem współczesnym, czyli wymyślony przeze mnie Bagua Dance, gdzie podstawa filozofii taoistycznej, czyli siatka bagua była używana jako inspiracja dla tańca.

Dla mnie herbata jest codzienną celebracją życia, spotkaniami z ludźmi i z samym sobą.”

 

Ivan na festiwalu herbaty Mysia 3 Warszawa

Ivan CZAJ Sitsko - Święto Kawy i Herbaty, Warszawa

 

Nawiązując do swojej nowej roli ambasadora na blogu „ZielonaiCzarna” Ivan napisał tak:

„Czy to się wydarzyło? Czy to się wydarzy? Ważne jest to, co się dzieje. Kolejny krok na drodze herbaty – Ambasador Arti Unici.

Pewien człowiek powiedział mi przy ceremonii herbacianej na 8 festiwalu „Święto Herbaty” w Cieszynie:

– Na pierwszym miejscu jest człowiek, na drugim jest woda, dopiero na trzecim jest herbata.

Jak mnie nie nazywaj i tak zostaję Ivanem, zostaję sobą, dążę do tego, by być z ludźmi, dążę do tego by być wodą. Herbata dopiero na trzecim miejscu. Ważne by dzielić się swoimi wartościami i zawsze pamiętać o nich…..”

Ivan „Czaj” Sitsko

Serdecznie polecamy niezwykłą książkę Ivana RYMOWANE HISTORIE HERBACIANE.

Ivan na mistrzostwach parzenia herbaty Tea Masters Cup Polska w Krakowie

Ivan CZAJ Sitsko z laureatami Tea Masters Cup, Kraków

 

Ambasador propagujący wartości ARTI UNICI jest również spotterem przedstawiającym magię ceremonii herbacianej na zdjęciach. Dzięki temu coraz więcej osób ma możliwość poznania herbaty zbieranej ręcznie i przygotowanej według prastarych tradycji. Przybywa też uczestników ceremonii herbacianych organizowanych przez naszych ambasadorów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-17
Wszystko, jak zawsze super!
2022-11-29
jestem zadowolony, super obsługa
pixel