Certificate

Recepta na wzmocnienie Twojego zdrowia

2022-01-31
Recepta na wzmocnienie Twojego zdrowia

Recepta na Twoje zdrowie

Mimo postępującego wysiłku wielu organizacji zatruwających ziemię i oceany, a ukierunkowanych wyłącznie na zysk finansowy, wciąż są takie miejsca, gdzie ekosystem pozostał nieskażony. Być może brzmi to niewiarygodnie, ale niemal wszystkie rośliny, pozyskiwane w takich miejscach, na przykład w Chinach, znajdują zastosowanie w medycynie chińskiej. Niektóre z takich miejsc uznawane są przez lokalnych mieszkańców za święte i magiczne. Jednym z najlepszych przykładów jest rezerwat przyrody w legendarnych Górach Wuyi.

Plantacje herbaty oolong w prowincji Fujian, Chiny

Plantacje herbaty oolong, prowincja Fujian, Chiny

Cały teren rezerwatu znajduje się pod ochroną UNESCO i jest uważany za jeden z najczystszych na świecie. Parametry i właściwości prozdrowotne wody oraz gleby Wuyi Shan sprawiają, że rośliny, a w szczególności zioła i herbaty występujące w tym regionie, zawierają wszystkie te najcenniejsze składniki, które potrafią wzmocnić i uleczyć organizm. W tym rzadkie mikroelementy, witaminy i minerały. To tu 300 lat temu powstała legenda o uzdrawiającym działaniu herbaty skalnej DA HONG PAO. Krzewy tej herbaty, które mają ponad 350 lat, wciąż są żywe, ale o tym później. Kombucha na bazie naparu z herbaty skalnej DA HONG PAO smakuje znakomicie. Dzięki herbacie najwyższej jakości z rezerwatu przyrody w Górach Wuyi zawiera unikalne minerały i mikroelementy - nazywana jest kombuchą skalną.

Kombucha skalna Da Hong Pao od Arti Unici

Kolekcja ARTI UNICI - kombucha skalna ARTISANTEA

Spożywane przez Ciebie napoje

W czasach, gdy nie powstały jeszcze duże fabryki i nie wydobywano na potęgę ropy z ziemi, trudno było odnaleźć miejsce na globie, które byłoby zatrute i glebę nieprzydatną do hodowania roślin. Dzisiaj musisz zwracać szczególną uwagę na to, od kogo pochodzi produkt, który zamierzasz spożywać, gdzie został wyprodukowany i czy była to produkcja ręczna, czyli rzemieślnicza. Trzy elementy zapewnią, że regularnie spożywane przez Ciebie napoje i produkty będą służyły Twojemu zdrowiu: 

miejsce produkcji

rzemieślniczy proces produkcji

nazwisko producenta

Czwarty element, który jest gwarancją tego, że produkt jest autentyczny i niepodrobiony to osobisty kontakt z producentem. Kierując się tymi wartościami wybraliśmy najlepsze produkty zaprzyjaźnionych producentów. 

Tak powstała nasza kolekcja herbat skalnych pochodzących z rezerwatu przyrody i herbata probiotyczna, czyli kombucha skalna ARTISANTEA. Pyszne i prozdrowotne napoje, które spożywane regularnie w odpowiednich ilościach, potrafią wzmocnić i uzdrowić organizm.

Kolekcja grzybów Arti Unici zawiera borowiki i podgrzybki z Puszczy Białowieskiej

Kolekcja ARTI UNICI - grzyby z Puszczy ARTISAN FOOD

Tak powstała kolekcja kiszonych specjałów i grzybów pochodzących z najstarszej Puszczy w Europie - Puszcza Białowieska pod ochroną UNESCO od roku 1976. Jesteśmy dumni i szczęśliwi widząc tempo, w jakim buraki kiszonekapusta kiszona i ogórki kiszone, produkowane ręcznie u bram Puszczy Białowieskiej, podbijają serca i podniebienia kolejnych miłośników naturalnych probiotyków. Wprowadziliśmy do swojej oferty również unikalne kimchi wegańskie, które zaskakuje smakiem każdego, kto spróbuje tego wyjątkowo zdrowego kiszonego specjału. 

Kolekcja kiszonek Arti Unici, która zawiera kiszone buraki, kiszone ogórki i kiszoną kapustę

Kolekcja ARTI UNICI - kiszonki speciality ARTISAN FOOD

Świeżość na pierwszym miejscu

Świeżość to jeszcze jeden element, który ma niebagatelne znaczenie przy wyborze napojów i wyrobów do konsumpcji. Napoje i wyroby tworzone ręcznie zachowują naturalną świeżość aż do końca. Są pyszne i zdrowe, ale przede wszystkim zawsze świeże, gdyż mają stosunkowo krótkie terminy ważności – poza produktami, które nie mają terminów ważności. Przykładem są herbaty skalne, które możesz przechowywać przez dekady, a smak i właściwości lecznicze naszych oolongów z każdym kolejnym rokiem będą jeszcze bogatsze.

Kolekcja herbat skalnych Artisantea zawierająca oolongi skalne Da Hong Pao, Rou Gui i Shui Xian

Kolekcja ARTI UNICI - herbaty skalne ARTISANTEA

Właściwości lecznicze herbaty oolong, zwłaszcza w prewencji raka piersi, zostały potwierdzone w badaniach naukowych już w 2018 roku. Badania potwierdziły, że oolongi potrafią skutecznie zahamować wzrost komórek rakowych. Skalne oolongi mogą posiadać jeszcze większy potencjał dzięki unikalnym warunkom panującym w rezerwacie przyrody Wuyi Shan szczególnie sprzyjającym hodowaniu roślin leczniczych.

Skały Wuyi, prowincja Fujian, Chiny

Góry Wuyi, prowincja Fujian, Chiny

Pożywienie w medycynie chińskiej

Pożywienie w medycynie chińskiej od dawien dawna pojmowane jest jako lekarstwo przez lekarzy chińskich, którzy zawsze zwracali uwagę na właściwą dietę i wybór właściwych produktów każdego dnia. Jedz z radością i ciesz się fenomenalnym smakiem naturalnych produktów odmładzających tworzonych w harmonii z naturą.

Kolekcja bakalii Artisan Food składa się z orzechów laskowych prażonych i śliwek szydłowskich podwędzanych

Kolekcja ARTI UNICI - bakalie speciality ARTISAN FOOD

Niska jakość aktualnie proponowanej żywności, mocno przetworzonej i ubogiej w składniki odżywcze, na rynku masowym powoduje choroby nazywane cywilizacyjnymi i brak odporności organizmu. Dlatego tak ważna jest maksymalna dostępność żywności, która potrafi uzdrawiać, pochodzącej ze sprawdzonego źródła, czyli bezpośrednio od producenta. Dlatego tak ważna jest zdrowa żywność roślinna pochodząca z najczystszych miejsc na Ziemi.

Kawy speciality i kawy rzemieślnicze Artisan Coffee to najwyższej jakości ziarna z czterech kontynentów

Kolekcja ARTI UNICI - kawy speciality ARTISAN COFFEE

 

Logo fundacji ARTI UNICI SANTI 

Fundacja

Naszym marzeniem jest fundacja, której jednym z najważniejszych celów będzie propagowanie wartości ARTI UNICI i konceptu #foodasmedicine wśród dzieci. Zachowanie harmonii i dobrego zdrowia psychicznego poprzez dokonywanie właściwych wyborów, które zaczynają się od miłości i szacunku do siebie - wyboru właściwych produktów i myśli. Profilaktyka aktywności i świadomości tego co jemy i myślimy. Jeszcze aktywniej będziemy wówczas propagować najzdrowsze i najlepsze jakościowo napoje i wyroby rzemieślnicze, spożywanie których bezpośrednio przyczynia się do zdrowia.

Marta Kamińska plantacja herbaty skalnej Wuyi

Autor: Marta Kamińska, właścicielka marki herbaty skalnej ARTISANTEA

Żródła

Książki i opracowania naukowe:

Tradycyjna Medycyna Chińska - poradnik dla rodziców zachodu, Robin Ray Green
AnticanRes386217, Chunfa Huang

Wpisy internetowe:

Anticancer Research, Listopad 2018
https://ar.iiarjournals.org/content/38/11/6217

Daily Times, Styczeń 2019
https://dailytimes.com.pk/348239/oolong-tea-extract-may-fight-breast-cancer-because-it-stops-tumours-growing-claim-scientists/

Medical News Today, Styczeń 2019
https://www.medicalnewstoday.com/articles/324255#Oolong-tea-damages-breast-cancer-cells

Wikimedia Foundation, Listopad 2021
https://en.wikipedia.org/wiki/Wuyi_tea

Wikimedia Foundation, Styczeń 2022
https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Białowieska

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-09
Wszystko super!
2022-12-05
Wszystko Ok!
pixel