Certificate

Trzy pytania od ARTISANTEA

2017-10-06
Trzy pytania od ARTISANTEA

Szczególne podziękowania za przygotowanie tych trzech oryginalnych pytań należą się ambasadorom ARTI UNICI: Ivan CZAJ Sitsko, Ewa Kowalik HERBATNICZEK, Małgosia PAPIEROWY TYGRYS i Łukasz JACK HATTER.

Bardzo dziękujemy!

Wyjątkowo cenne prezenty czekają na Ciebie

Pierwsza osoba, wytypowana przez ambasadorów ARTI UNICI na zwycięzcę, otrzyma prezentowe opakowanie ARTI SAN TEA z najdroższą herbatą 岩茶 YanCha HUI YUAN KENG SHUI XIAN, którą wyprodukował mistrz Xian Jinmao na małej plantacji w magicznych górach WuyiShan.

Herbata Hui Yuan Keng Shui Xian

Opakowanie zawiera również ręcznie wyprodukowaną zieloną herbatę Jasmine Dragon Pearl i kubek White ARTI SAN TEA wykonany ręcznie na kole garncarskim przez mistrza rękodzieła artystycznego Roberta Jehn-Olszewskiego. Pojemność kubka została specjalnie dopasowana do pojemności zaparzacza dzbanka SAMA DOYO przeznaczonego do zaparzania herbaty liściastej metodą Gong Fu Cha. Na uchwycie odciśnięte logo AST.

Zestaw Artisantea Premium zawiera herbatę skalną Hui Yuan Keng Shui Xian i herbatę jaśminową oraz kubek

ARTISANTEA PREMIUM GIFT

Druga osoba, wytypowana przez ambasadorów ARTI UNICI na zwycięzcę, otrzyma najdroższą herbatę 岩茶 YanCha HUI YUAN KENG SHUI XIAN, którą wyprodukował mistrz Xian Jinmao na małej plantacji w magicznych górach WuyiShan.

Wuyi Yan Cha najwyższej jakości.

Herbata skalna ze starych krzewów Shui Xian

岩茶 YanCha HUI YUAN KENG SHUI XIAN

Trzecia, czwarta i piąta wygrana to 30 gramowe opakowanie ręcznie tworzonej Jasmine Dragon Pearl i 20 gramów legendarnej herbaty skalnej DA HONG PAO.

Wuyi oolong z kolekcji specialty ARTISANTEA

Opakowanie herbaty skalnej Yan Cha Hui Yuan Keng Shui Xian

Herbata skalna Yan Cha Hui Yuan Keng Shui Xian

Życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wszystkie Twoje odpowiedzi na Blogu ARTI UNICI

 

ZASADY

  • Prosimy o zasubskrybowanie kanału ARTI UNICI world i ARTISANTEA na YouTube, gdzie znajdziecie cenne podpowiedzi.
  • Prosimy o polubienie filmów o nazwie „18 STEEPS from one packet of tea” i „ARTISANTEA naturally handcrafted in WuyiShan”, które również mogą pomóc.

Trzy pytania od ARTISANTEA dotyczące marki, jakości i istoty herbaty

  • Gdzie narodziła się marka ARTISANTEA

a) Anxi
B) Góry WuyiShan
C) Świątynia Huiyuan

  • Czym Twoim zdaniem różni się herbata zbierana ręcznie od herbaty, która jest zbierana mechanicznie?
  • Czym jest dla Ciebie herbata?

Dokończ zdanie: Picie herbaty to dla mnie…..

Odpowiedzi na pytania prosimy umieszczać w komentarzach do tego postu na Blogu. Do każdej odpowiedzi zostanie umieszczony komentarz decydujący o wygranej.

Opakowanie ARTISANTEA premium gift

ARTISANTEA PREMIUM GIFT

Czekamy na Twoje odpowiedzi na Blogu ARTI UNICI. Już nie możemy się doczekać, kiedy najlepsi otrzymają najdroższą herbatę skalną!

Ogłoszenie wyników nastąpi we wtorek 10.10.2017. Zwięzłość i kolejność odpowiedzi na Blogu również będzie miała znaczenie. Spełnione zasady konkursu również będą miały znaczenie.

Czas - start ……..

ARCHIWALNE KOMENTARZE NA “TRZY PYTANIA OD ARTI SAN TEA”

Małgorzata 06/10/2017 o 16:28
1. Gdzie narodziła się marka ARTI SAN TEA?
Odpowiedź: B. Góry WuyiShan
2. Czym Twoim zdaniem różni się herbata zbierana ręcznie od herbaty, która jest zbierana mechanicznie?
Herbata zbierana ręcznie jest jakościowo najlepsza – ma całe i najpiekniejsze listki z krzewu herbaty, co przy zbiorze mechanicznym nie jest możliwe do spełnienia. Ręczne zbieranie zapewnia selekcję jakościową (najpiękniejsze, najdelikatniejsze listki) i ilościową (pączek i dwa listki). Zbiór mechaniczny jest tańszy i szybszy, a co za tym idzie wpływa na znaczne obniżenie jakości herbaty.
3. Czym jest dla Ciebie herbata?
Picie herbaty to dla mnie cudowny relaks – oderwanie się od szarej rzeczywistości i codziennego zabiegania. Cały rytuał przyrządzania herbaty pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Obserwowanie jak listki się rozwijają to piękny czas wymagający spokoju i skupienia oraz dający wiele radości ze smakowania naparu, który pobudza zmysły bogactwem aromatu zmieniającego się z każdym parzeniem.

ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:17
Gratulujemy wygranej! Trzecie miejsce.
Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com

Małgorzata 13/10/2017 o 12:34
Dziękuję!

 

Łukasz 06/10/2017 o 17:13
1. Odpowiedź B: Góry WuyiShan

2. Herbata zbierana ręcznie, czyli taka która została opatrzona czułą opieką zręcznej ręki mistrza, jego czujnego oka… ale przede wszystkim doświadczenia. Można o takiej herbacie powiedzieć, że w swoim charakterze ma cząstkę osoby, która ją wytwarzała. Tego niestety brakuje herbatom, które są produkowane w sposób mechaniczny.

3. Picie herbaty to dla mnie ucieczka od problemów dnia codziennego. Jest ostoją spokoju, wyciszenia. Promykiem nadziei w chwilach smutku, oraz silnikiem, który napędza mnie do robienia czegoś więcej. Jest również nadzieją na lepsze w chwilach zwątpienia, a także idealnym dodatkiem przy spotkaniach z innymi. Ale przede wszystkim to wspaniałe hobby, które jednoczy wielu ludzi, podzielających tę pasję (a z doświadczenia wiem, że nie tylko)!

ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:16
Gratulujemy wygranej! Drugie miejsce.
Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com

 

Herbatniczkowe nowiny – herbatniczek 07/10/2017 o 15:12
[…] Arti Unici prowadzi konkurs w Polsce, gdybyście byli zainteresowani to zapraszam do rzucenia okiem i brania […]

 

Oksana 07/10/2017 o 17:35
1. Marka ARTI SAN TEA narodziła się w Górach WuyiShan.

2. Herbata zbierana ręcznie jest tradycją, dbaniem o smak który nie wybacza półśrodków, o ciało, które często podświadomie prosi o wypełnienie go życiem. Dotyk ręki jest troską o listek, docelowo o podniebienie, historię, rytuał, nie jest modą czy pustym hasłem.
Nie dorówna temu herbata zbierana mechanicznie, która oczywiście również ma prawo bycia, nie została ‚wybraną’ ale zapisze się w historii jako znak uprzemysłowienia globu.

3. Dla mnie herbata jest kreowaniem myśli. Rytuałem, który wprowadza ład, namacalnym budowaniem ciała i energii, którą wypuszczam w świat.
Często humorystycznym wspomnieniem taniej saszetki, parzonej z cytryną w paskudnej szklance, i wtedy wiem, że mam komfort świadomego wyboru herbaty, literatury, ludzi, życia, które ze sobą niosą, szczerego uśmiechu. Gdy parzę a później piję herbatę, czuję odpowiedzialność. Dobro dostałam w postaci ciepła rąk zbierających surowiec do naparu, dobro wiec mam potrzebę szerzyć.

ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:16
Gratulujemy wygranej! Pierwsze miejsce!
Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com

Oksana 10/10/2017 o 21:13
Dziękuję, dziękuję!

 

Paweł 08/10/2017 o 10:58
1. Odpowiedź B – Góry Wuyi Shan
2. Herbacie, która jest zbierana ręcznie nadaję się pewnego rodzaju mistycyzm. Oprócz tego, że maszyna nigdy nie zastąpi człowieka, i praca ręczna będzie bardziej dokładna, to wg mnie głownie chodzi właśnie o mistycyzm. Putuo Cha – niemowlę herbaciane. Mimo, że w tym roku liść nieco słaby (chyba mieli przymrozki :p), to ze względu, na to, że proces obróbki od samego początku do końca to tylko ręce mnichów, nadaje to herbacie dużo większą wartość.
3. Picie herbaty to dla mnie rozwijanie umiejętności czytania nut herbacianych. Zanim zacząłem obcować z herbatą, moje zmysły węchu i smaku był bardzo nikłe. Teraz po paru latach czuję jak wielki wachlarz smaków ma nam do zaoferowania Camelia. I co jest najpiękniejsze? Że ten wachlarz nie ma żadnych granic.

ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:18
Gratulujemy wygranej! Szóste miejsce.
Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com

 

Joanna 08/10/2017 o 13:31
1. Gdzie narodziła się marka ARTI SAN TEA?
B) Góry WuyiShan

2. Czym Twoim zdaniem różni się herbata zbierana ręcznie od herbaty, która jest zbierana mechanicznie?
Przede wszystkim jakością. Mechaniczne zbieranie herbaty nijak nie może zastąpić delikatnego ale i dokładniejszego zbierania ręcznego. Herbata zbierana ręcznie jest szlachetniejsza i co za tym idzie smaczniejsza. Do tego dochodzą kwestie poszanowania ekologii i samej Matki Natury- branie tylko tego co konieczne bez niszczenia całej reszty. Biorąc pod uwagę powyższe zbiór mechaniczny można by uznać za profanację herbaty.

3. Czym jest dla Ciebie herbata? Dokończ zdanie:
Picie herbaty to dla mnie….. to zależy. Zależy od aktualnego stanu umysłu i potrzeb, których herbata potrafi spełnić wiele.
Kiedy potrzebuję pobudzenia czarna mocna herbata daje kopa lepszego niż espresso. Zielona pomaga mi się oczyścić i ochłodzić. Po białą sięgam kiedy chcę czegoś naprawdę delikatnego. Każda z herbat jest wyjątkowa a jej dobieranie, przyrządzanie i spożywanie to sama przyjemność.
Nie od dziś wiadomo przecież, że koc + kot + dobra książka + jeszcze lepsza herbata to najlepsze połączenie na relaksujący wieczór

ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:17
Gratulujemy wygranej! Czwarte miejsce.
Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com

 

Krzysiek 08/10/2017 o 23:05
1. w górach WuyiShan

2. Przede wszystkim świadomość że dana herbata była zbierana ręcznie dodaje bardziej tradycyjnego i naturalnego uroku przy późniejszym odprawianiu ceremonii. Ponad to, wprawne oko i doświadczenie zbieracza/-ki potrafi wychwycić to czego nie zauważy maszyna i zebrać najcenniejsze, najbardziej wartościowe listki oraz obejść się z rośliną delikatnie, z szacunkiem bo też jesteśmy, częścią natury w przeciwieństwie do maszyn.

3. Picie herbaty to dla mnie okazja do wyostrzenia zmysłów, chwilą skupienia tylko na niej, pomocą w medytacji. Środkiem do częściowego posmakowania obcej kultury. Jak również natchnieniem do tworzenia, wprawia mnie często we wspaniały nastrój kiedy staję się ciekawszy świata i bardziej chętny do filozofowania. No i zdrową alternatywą dla wszelkich używek (dzięki herbacie jestem abstynentem).

ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:18
Gratulujemy wygranej! Piąte miejsce.
Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-08
Wszystko super!
2022-12-05
Szybko,sprawnie,pięknie zapakowane
pixel